Gdzie warto zjeść w Szczawnicy?

Gdzie warto zjeść w Szczawnicy?

Ludzie goszczący w Szczawnicy często zadają sobie pytanie, gdzie warto zjeść w Szczawnicy? Szczawnica staje się coraz bardziej popularnym miastem turystycznym w Polsce. Gastronomia w tym mieście rozszerza się i mamy coraz to większy wybór miejsc gdzie możemy zjeść.

Restauracje w Szczawnicygdzie zjeść w szczawnicy

Godnym polecenia miejscem gdzie możemy zatrzymać się na domowy obiad jest restauracja „Pod Siekierkami”. Karta zawiera domowe posiłki, bardzo proste a zarazem smaczne. Doskonałe miejsce dla osób z dziećmi. Wybierając się tam na obiad trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość ponieważ w sezonie musimy czekać w kolejce. Warto jednak, przemiła obsługa robi co może by kolejka sprawnie szła. Dzięki temu jesteśmy pewni że przygotowane dla nas posiłki zawsze są świeże. Kolejnym miejsce wartym odwiedzin jest „Karczma u Polowacy”. Zasmakować tam możemy regionalnych potraw takich jak serek regionalny z żurawiną, kwaśnica, baranina w sosie własnym czy pstrąg smażony. Atutem tego miejsca jest również muzyka na żywo, której możemy się oddać popijając kubeł zimnego piwa. Jeżeli chcesz niecodzienny obiad w pięknym miejscu warto wybrać się do Dworku Gościnnego. Doskonale sprawdza się na spotkania biznesowe. Na dole wielkiego dworu znajduje się „Jazz Bar”. Kuchnia jest wielonarodowa ale posiada również elementy regionalne. Wieczorne koncerty dodają uroku tego miejsca. Kolejną pozycję w naszym artykule zajmuje „Koci Zamek”. Nazwa może być myląca, rozczaruje ale nie znajdziemy tam kotów. Budynek z historią o rzadkiej architekturze. Kuchnia wielonarodowa z regionalnym połączeniem. Na przystawkę możemy spróbować „zagrchy zamkowej”. Gości zadziwić może kamienny wystrój restauracji z połączeniem kaskad wodnych i źródełek.

 

Pizzeria?pizzeria w szczawnicy

Dla smakoszy pizzy mamy do wyboru dwie dobre pizzerie. Pierwsza z nich znajduje się w centrum miasta. Pizzeria „Jacak” oferuje nietypową pizze, do ciasta dodawana jest mączka kukurydziana. Warto spróbować pizzy, którą nie oferuje każda pizzeria. Karta jest dość wąska ale jest tez w czym wybrać. Obok znajduje się lodziarnia, która cieszy się największą popularnością wśród turystów jak i mieszkańców. Te same lody możemy zamówić w pizzerii ponieważ obie działalności prowadzi jeden właściciel. Druga pizzeria znajduje się w niżnej części miasta. Restauracja „u Zosi” posiada w swej ofercie prawdziwą włoską pizze. W karcie wybór znajdą nie tylko mali smakosze pizzy ale też rodzice ponieważ w ofercie są również domowe obiady.

A może kawiarnia?kawiarnia szczawnica

Chcemy też wyskoczyć na dobrą kawę i ciastko? Nie ma problemu, w Szczawnicy możemy odwiedzić „Cafe Helenka”. Kawiarnia znajdująca się zaraz przy pijalni wód mineralnych w samym centrum Zdroju Szczawnicy. Znajdziemy tam szeroki wybór kaw oraz herbat. W menu mamy możliwość wyboru również dań głównych.